Тези възрастни хора
се държат за ръка
и е мило и странно,
че ги виждам така -
тя с домашно елече посред градската жега, той – прилично облечен, тя – опряна на него. Той - почти беззащитен с тези ключици тънки. Тя за всичко го пита. Тя го води навънка. И несигурна, мека се огъва земята. Те напредват полека. Те си плащат водата. Малки дядо и баба, уморени от път. Плащат тока. И хляба. И каквото дължат. Мария, 17.06.2008 (15:37) Добави към любими (586) | видяно: 4284
1. от Драскин, на 18-06-2008 13:18 Помилуй, Боже, стариков, особено московских. Вероника Долина И на мен ми е мило, да заплача чак щях – тази двойка унила май и аз я познах. Дядката с кражби направи три апартамента във блока – нека са живи и здрави, че да плащат водата и тока. |
2. от Тодор Толев , на 18-06-2008 13:58 ... Обичам да оказвам съпротива - на вятъра, на времето, на всичко. И даже си внуших, че ми отива да чувам "дядо" вместо "абе, чичко"...
 |
3. от Мария Донева, на 18-06-2008 20:45 Те са гадове мръсни. Те са черна досада. Той е турчин прекръстен, тя е грозна от млада. Те не са ми познати, аз за пръв път ги виждам. Но се плаша, когато видя, че им завиждам. Мое мило, любимо, аз като остарея, ти дали ще ме имаш, както той има нея? |
4. от Тодор Толев , на 19-06-2008 19:36 ... Кротки дядо и баба бавно пъплят насам, тя - тревожна и слаба, той - артритно скован. Те полека се движат с остарели крака, посивели от грижи, и държат се с ръка. За млекото и тока, и за сирене смес е цената висока, и особено - днес. Тъй върви диалога през конкретния ден, тя - разстроена, строга, той - послушно смутен. Кротки дядо и баба пъплят кротко насам, но зад темата с хляба е страхът да си сам.  |
5. от Георги Иванов Георгиев (Скелет, на 20-06-2008 09:42 Че децата далеч са, няма никой край нас, бавно времето пъпли към последния час Бавно слънцето свети, насемоми бръмчат ала нейде изчезва онзи, нашия свят ... |
6. от Мария Донева, на 20-06-2008 14:45 И даже да има отлагане, е ясно, че няма спасение - към мен хладни лапи протяга светът, в който нямам значение. |
7. от Тодор Толев , на 20-06-2008 17:58 ... На думите придава им значение - това съм чувал, вярвам го и зная - и кара ги да правят изречение - сал точката, поставена на края.  |
8. от
Този имейл адрес е защитен от спам ботове, трябва Javascript поддръжка, за да го видите
, на 07-11-2008 10:31 Публикация във вестник СЕГА от 06.09.2008 г.: Мило и странно |
9. от Дикенса, на 07-11-2008 22:54 Аз нямам сили за такава тема, грози ме анатема. |
Only registered users can write comments. Please login or register. Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6 AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com All right reserved |