| СИРНИЦА |
| Автор Мариан | |||||||
| събота, 24 януари 2009 | |||||||
|
Шум и дрънкане, думкане, врява и вредом - лица - демонични и грозни, зловещи, зъбати икони. Бясно скачат мъже и се клатят, в гърдите сърца блъскат лудо. Върти се уплашено конят. С кожи, с хлопки, с тояги, с огромни очи обикалят във кръг и звънят, и се зъбят на злото, и се правят на страшни и лоши, но някак личи, че страхът им е цар, а корона - хомотът. Дълго удрях звънците, подскачах и думках и аз по площадите, пълни със хора, додето усетих, че със хлопките гаргите гоним, а вътре, във нас бият тъпана страховете ни. Мариан, 24.01.2009 Добави към любими (786) | видяно: 4013
Only registered users can write comments. Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6 |
|||||||